Zátopek doběhne ke svým čtenářům v příjemných retro barvách

zatop_uvod

UKÁZKY > Jedním z nejočekávanějších tuzemských komiksů letošního roku je od loňského Crweconu avizovaná komiksová biografie Zátopek: Když nemůžeš, tak přidej kreslíře Jaromíra 99 (Alois Nebel) a scenáristy Jana Nováka (Zatím dobrý). Tu vydají společnými silami v první polovině dubna 2016 nakladatelství Argo a Paseka. Kniha bude mít 208 stran v pevné vazbě a stát bude čtyři stovky bez dvou korun.

Pokud by vám následující ukázky nestačily, stačí si zajít do brněnského Domu pánů z Kunštátu, kde zrovna vystavuje Jaromír 99. Bilanční výstava pod názvem Nechte mě tady! zahrnuje nejen netradičně barevné ukázky z nejnovějšího Zátopka, ale i starší práce z nebelovské trilogie, Bombera či Zámku Franze Kafky. Čas máte do 19. března.

Nakladatelská anotace: „Je to hranice bolesti a utrpení, která dělí chlapce od mužů,” říkal Emil Zátopek. Právě posouvání mezí možností vlastního těla z něj udělalo fenomenálního běžce a jednoho z nejslavnějších sportovců historie. Když na olympijských hrách v Londýně v roce 1948 vyhrál běh na deset kilometrů a na pětikilometrové trati skončil druhý, nepovažoval to za velký úspěch. Z následující olympiády v Helsinkách přivezl tři zlaté medaile a stal se legendou, ale připsal si i důležitější vítězství – postavil se proti režimu za svého kolegu Stanislava Jungwirtha a prosadil, aby vůbec mohl na olympiádu odcestovat. Největší úspěchy Emila Zátopka i jeho seznámení s celoživotní láskou Danou můžeme znovu prožít díky libretu Jana Nováka a vizuálně opojnému provedení Jaromíra 99.

zatop_obalka_thumb

zatop01_thumb

zatop02_thumb

zatop03_thumb

zatop04_thumb

zatop05_thumb

zatop06_thumb

3 komentáře u „Zátopek doběhne ke svým čtenářům v příjemných retro barvách“

  1. Ačkoliv mě Kafka ani Nebel neoslovil, tohle na mě působí skvěle jen podle těch pár stránek. Super.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *