POZVÁNKA: Na Lustru svítí mladé talenty ilustrace

Mezi mladými českými a slovenskými ilustrátory a ilustrátorkami je dost těch, kteří koketují s komiksovými prvky nebo nějaký komiks mají za sebou. Na jejich práci si posvítí festival Lustr, který do neděle probíhá v Art Salonu Microna v pražských Modřanech. Navazující výstava skončí až 30. června.

Originální instalaci připravila Toy_Box, její kout nespoléhá jen na vyvěšené ukázky z tvorby, ale je zpracovaný jako komiksový dialog s návštěvníkem. Osvětluje vznik rozsáhlého komiksu Moje kniha Vinnetou a vzbuzuje pocit, že by na tuzemské scéně skoro mohlo jít o “game-changing” grafický román ze současnosti. Komiks letos vyjde u Labyrintu.

Mile morbidní je videoukázka z pop-up knihy Horror, jejímž autorem je Marek Cina. S každým otočením stránky čtenář sesílá na bezejmenného protagonistu smrtelné karamboly (sekera v zádech, rozmáčknutí přepravní bednou, zásah kotoučem z cirkulárky).

Sympaticky svěží akci, která (jen) atmosférou a výstavními prostory připomíná KomiksFEST!, organizuje obchod Page Five, který je “trendy” a “hip”, jak si dnešní doba žádá. V nabídce má mimo jiné zahraniční časopisy o designu a ilustraci, autorské tisky a knihy, ale také komiksy studentů z VŠUP nebo od britského nakladatelství Nobrow.

Na Lustru dále visí třeba Alžběta Skálová, Daniel Špaček, David Böhm a Jiří Franta, David Kurňavka, Eva Maceková, Honza Bažant, Jan slakinglizard Gruml, Jan Šrámek a Veronika Vlková, Kateřina Sechovcová, Vojtěch Lazybastard Velický, Magdalena Rutová, Tomski&Polanski, Vladimír 518 nebo Vladimír Strejček.

Další informace jsou na oficiálním webu.

Vojtěch Velický

David Kurňavka

Marek Cina

Kateřina Sechovcová

Eva Maceková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *