Nikkarin 2012: Chystá superhrdinskou sešitovku i čtvrtou Stotřicítku

Dobrá zpráva pro fanoušky Nikkarinových komiksů – český autor se na ně chce letos zaměřit víc než na knižní ilustrace, kterým se věnoval loni (tituly Dračí polévka, Howlův putující zámek nebo Návrat z hvězd).

“Mělo by to být temné, chladné a depresivní.” To není něco, na co jsme u melancholickéhé autora zvyklí, ale přesně tak popisuje svůj příspěvek do třetího Brutta, které vyjde kolem květnového veletrhu Svět knihy.

Ve stejné době by se mělo objevit i nové vydání titulu 130: Odysea. V lepší tiskové kvalitě, s novými bonusy a dokonce i stranami navíc.

Třetí díl Stotřicítky by měl trefit ven z Labyrintu na podzim. “Bude opět o něco lepší a propracovanější, se zajímavými příběhovými zvraty i chvílemi, v nichž půjde o život.” Nikkarinovi tradičně nechybí sebevědomí a dokonce si věří natolik, že ohlásil zásadní změnu – z původně plánované trilogie udělá tetralogii.

Rayder, Nikkarin, Antoine

A jak by řekl Horst Fuchs, toto stále ještě není všechno!

“V současnosti pracuju na superhrdinském příběhu o Rayderovi, který však bude jiný než ten, s nímž jsem soutěžil o Arnala. Kompletně jsem změnil vzhled i zrození. Na latexový kostými se vůbec hrát nebude. Rád bych to vytvářel americkou metodou, kdy se na tom bude podílet víc lidí a každý bude plnit funkci kreslíře, inkera, či letterera… Rád bych to vydával jako sešitovky o 24 stranách, ale jelikož by se to složitě zařizovalo, bude nejspíš lepší udělat třeba čtyři díly a vydat je najednou v podobě Rayder Giant Issue.”

2 thoughts on “Nikkarin 2012: Chystá superhrdinskou sešitovku i čtvrtou Stotřicítku”

  1. Naprosto super zpráva! Ten kluk dře jako kráva a pokud na sobě bude takhle dál pracovat, přinese mu to ovoce. Věřím mu a držím palce.

  2. Co má být ta nová Odysea se stranami navíc? To není fér, muset kupovat jednu knihu dvakrát…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *