Will Eisner Awards 2011 – Nominace

Na komentář nám bohužel nezbyl čas, vynahradíme to u výsledků. Zatím si nastudujte kompletní seznam nominovaných.

Nejlepší povídka
“Bart on the Fourth of July” – Peter Kuper, v Bart Simpson #54 (Bongo)
“Batman, in Trick for the Scarecrow” – Billy Tucci, v DCU Halloween Special 2010 (DC)
“Cinderella” – Nick Spencer a Rodin Esquejo, v Fractured Fables (Silverline Books/Image)
“Hamburgers for One” – Frank Stockton, v Popgun vol. 4 (Image)
“Little Red Riding Hood” – Bryan Talbot a Camilla d’Errico, v Fractured Fables (Silverline Books/Image)
“Post Mortem,” – Greg Rucka a Michael Lark, v I Am an Avenger #2 (Marvel)

Nejlepší číslo nebo samostatný sešit
The Cape – Joe Hill, Jason Ciaramella a Zack Howard (IDW)
Fables #100 – Bill Willingham, Mark Buckingham a další (Vertigo /DC)
Hellboy: Double Feature of Evil – Mike Mignola a Richard Corben (Dark Horse)
Locke & Key: Keys to the Kingdom #1: “Sparrow” – Joe Hill a Gabriel Rodriguez (IDW)
Unknown Soldier #21: “A Gun in Africa” – Joshua Dysart a Rick Veitch (Vertigo/DC)

Nejlepší nekonečná série
Chew – John Layman a Rob Guillory (Image)
Echo – Terry Moore (Abstract Studio)
Locke & Key – Joe Hill a Gabriel Rodriguez (IDW)
Morning Glories – Nick Spencer a Joe Eisma (Shadowline/Image)
Naoki Urasawa’s 20th Century Boys – Naoki Urasawa (VIZ Media)
Scalped – Jason Aaron a R. M. Guéra (Vertigo/DC)

Nejlepší uzavřená série
Baltimore: The Plague Ships – Mike Mignola, Christopher Golden a Ben Stenbeck (Dark Horse)
Cinderella: From Fabletown with Love – Chris Roberson a Shawn McManus (Vertigo/DC)
Daytripper – Fábio Moon a Gabriel Bá (Vertigo/DC)
Joe the Barbarian – Grant Morrison a Sean Murphy (Vertigo/DC)
Stumptown – Greg Rucka a Matthew Southworth (Oni)

Nejlepší nová série
American Vampire – Scott Snyder, Stephen King a Rafael Albuquerque (Vertigo/DC)
iZombie – Chris Roberson a Michael Allred (Vertigo/DC)
Marineman – Ian Churchill (Image)
Morning Glories – Nick Spencer a Joe Eisma (Shadowline/Image)
Superboy – Jeff Lemire a Pier Gallo (DC)

Nejlepší komiks pro děti
Amelia Earhart: This Broad Ocean – Sara Stewartová Taylorová a Ben Towle (Center for Cartoon Studies/Disney/Hyperion)
Amelia Rules!: True Things (Adults Don’t Want Kids to Know) – Jimmy Gownley (Atheneum/Simon & Schuster)
Binky to the Rescue – Ashley Spiresová (Kids Can Press)
Scratch9 – Rob M. Worley a Jason T. Kruse (Ape Entertainment)
Tiny Titans – Art Baltazar a Franco (DC)
The Unsinkable Walker Bean – Aaron Renier (First Second)

Nejlepší komiks pro náctileté
Ghostopolis – Doug TenNapel (Scholastic Graphix)
Hereville: How Mirka Got Her Word – Barry Deutsch (Amulet Books)
Return of the Dapper Men – Jim McCann a Janet Leeová (Archaia)
Smile – Raina Telgemeierová (Scholastic Graphix)
Yummy: The Last Days of a Southside Shorty – G. Neri a Randy DuBurke (Lee & Low)

Nejlepší humorný komiks
Afrodisiac – Jim Rugg a Brian Maruca (Adhouse)
Comic Book Guy: The Comic Book – Ian Boothby, John Delaney a Dan Davis (Bongo)
Drinking at the Movies – Julia Wertzová (Three Rivers Press/Crown)
I Thought You Would Be Funnier – Shannon Wheeler (BOOM!)
Literature: Unsuccessfully Competing Against TV Since 1953 – Dave Kellett (Small Fish Studios)
Prime Baby – Gene Luen Yang (First Second)

Nejlepší antologie
The Anthology Project – sestavili Joy Angová a Nick Thornborrow (Lucidity Press)
Korea as Viewed by 12 Creators – sestavil Nicolas Finet (Fanfare•Ponent Mon)
Liquid City, vol. 2 – sestavili Sonny Liew a Lim Cheng Tju (Image)
Mouse Guard: Legends of the Guard – sestavili Paul Morrissey a David Petersen (Archaia)
Trickster: Native American Tales – sestavil Matt Dembicki (Fulcrum Books)

Nejlepší online komiks
Abominable Charles Christopher – Karl Kerschl, www.abominable.cc
The Bean – Travis Hanson, www.beanleafpress.com
Lackadaisy – Tracy Butlerová, www.lackadaisycats.com
Max Overacts – Caanan Grall, http://occasionalcomics.com
Zahra’s Paradoxe – Amir a Khalil, www.zahrasparadise.com

Nejlepší komiks podle skutečnosti
It Was the War of the Trenches – Jacques Tardi (Fantagraphics)
Picture This: The Nearsighted Monkey Book – Lynda Barryová (Drawn & Quarterly)
Special Exits: A Graphic Memoir – Joyce Farmerová (Fantagraphics)
Treasury of XXth Century Murder: The Terrible Axe Man of New Orleans – Rick Geary (NBM)
Two Generals – Scott Chantler (McClelland & Stewart)
You’ll Never Know Book 2: Collateral Damage – Carol Tylerová (Fantagraphics)

Nejlepší původní album/grafický román
Elmer – Gerry Alanguilan (SLG)
Finding Frank and His Friend: Previously Unpublished Work by Clarence ‘Otis’ Dooley – Melvin Goodge (Curio & Co.)
Market Day – James Sturm (Drawn & Quarterly)
Return of the Dapper Men – Jim McCann a Janet Leeová (Archaia)
Wilson – Daniel Clowes (Drawn & Quarterly)

Nejlepší album/grafický román – reprint
The Amazing Screw-on Head and Other Curious Objecte – Mike Mignola (Dark Horse)
Beasts of Burden: Animal Rite – Evan Dorkin a Jill Thompsonová (Dark Horse)
Motel Art Improvement Service – Jason Little (Dark Horse)
The Simpsons/Futurama Crossover Crisis – Ian Boothby, James Lloyd a Steve Steere Jr. (Abrams Comicarts)
Tumor – Joshua Hale Fialkov a Noel Tuazon (Archaia)
Wednesday Comics – sestavil Mark Chiarello (DC)

Nejlepší komiksová adaptace
Dante’s Divine Comedy – Seymour Chwast (Bloomsbury)
The Little Prince – Joann Sfar (Houghton Mifflin Harcourt)
The Marvelous Land of Oz – Eric Shanower a Skottie Young (Marvel)
7 Billion Needles, vols. 1 and 2 – Nobuaki Tadano (Vertical)
Silverfin: A James Bond Adventure – Charlie Higson a Kev Walker (Disney/Hyperion Books)

Nejlepší archivní soubor/projekt – stripy
Archie: The Complete Daily Newspaper Strips, 1946–1948 – Bob Montana, sestavil Greg Goldstein (IDW)
40: A Doonesbury Retrospective – G. B. Trudeau (Andrews McMeel)
George Herriman’s Krazy Kat: A Celebration of Sundays – sestavil Patrick McDonnell and Peter Maresca (Sunday Press Books)
Polly and Her Pals Complete Sunday Comics, vol. 1 – Cliff Sterrett, sestavil Dean Mullaney (IDW)
Roy Crane’s Captain Easy, vol. 1 – sestavil Rick Norwood (Fantagraphics)

Nejlepší archivní soubor/projekt – sešity
Dave Stevens’ The Rocketeer Artist’s Edition – připravil Scott Dunbier (IDW)
The Horror! The Horror! Comic Books the Government Didn’t Want You to Read! – připravil Jim Trombetta (Abrams Comicart)
The Incal Classic Collection – Alexandro Jodorowsky a Moebius (Humanoids)
Lynd Ward: Six Novels in Woodcuts – připravil Art Spiegelman (The Library of America)
Thirteen Going on Eighteen – připravil John Stanley (Drawn & Quarterly)

Nejlepší americké vydání zahraničního materiálu
It Was the War of the Trenches – Jacques Tardi (Fantagraphics)
The Killer: Modus Vivendi – Matz a Luc Jacamon (Archaia)
King of the Flies, Book One: Hallorave – Mezzo a Pirus (Fantagraphics)
The Littlest Pirate King – David B. a Pierre Mac Orlan (Fantagraphics)
Salvatore – Nicolas De Crécy (NBM)

Nejlepší americké vydání zahraničního materiálu (Asie)
Ayako – Osamu Tezuka (Vertical)
Bunny Drop – Yumi Unita (Yen Press)
A Drunken Dream and Other Stories – Moto Hagio (Fantagraphics)
House of Five Leaves – Natsume Ono (VIZ Media)
Naoki Urasawa’s 20th Century Boys – Naoki Urasawa (VIZ Media)

Nejlepší scenárista
Ian Boothby – Comic Book Guy: The Comic Book; Futurama Comics #47–50; Simpsons Comics #162, 168; Simpsons Super Spectacular #11–12 (Bongo)
Joe Hill – Locke & Key (IDW)
John Layman – Chew (Image)
Jim McCann – Return of the Dapper Men (Archaia)
Nick Spencer – Morning Glories, Shuddertown, Forgetless, Existence 3.0 (Image)

Nejlepší autor
Dan Clowes – Wilson (Drawn & Quarterly)
Darwyn Cooke – Richard Stark’s Parker: The Outfit (IDW)
Joe Kubert – Dong Xoai, Vietnam 1965 (DC)
Terry Moore – Echo (Abstract Studio)
James Sturm – Market Day (Drawn & Quarterly)
Naoki Urasawa – Naoki Urasawa’s 20th Century Boys (VIZ Media)

Nejlepší kreslíř/inker nebo tým kreslířů/inkerů
Richard Corben – Hellboy (Dark Horse)
Stephen DeStefano – Lucky in Love Book One: A Poor Man’s Story (Fantagraphics)
Rob Guillory – Chew (Image)
Gabriel Rodriguez – Locke & Key (IDW)
Skottie Young – The Marvelous Land of Oz (Marvel)

Nejlepší malíř/výtvarník používající různé techniky
Lynda Barry – Picture This: The Nearsighted Monkey Book (Drawn & Quarterly)
Brecht Evens – The Wrong Place (Drawn & Quarterly)
Juanjo Guarnido – Blacksad (Dark Horse)
Janet Lee – Return of the Dapper Men (Archaia)
Eric Liberge – On the Odd Hours (NBM)
Carol Tyler – You’ll Never Know Book 2: Collateral Damage (Fantagraphics)

Nejlepší obálkář
Rodin Esquejo – Morning Glories (Shadowline/Image)
Dave Johnson – Abe Sapien: The Abyssal Plain (Dark Horse); Unknown Soldier (Vertigo/DC); Punisher (Max/Marvel), Deadpool (Marvel)
Mike Mignola – Hellboy, Baltimore: The Plague Ships (Dark Horse)
David Petersen – Mouse Guard: Legends of the Guard (Archaia)
Yuko Shimizu – The Unwritten (Vertigo/DC)

Nejlepší koloring
Jimmy Gownley – Amelia Rules!: True Things (Adults Don’t Want Kids to Know), Amelia Rules!: The Tweenage Guide to Not Being Unpopular, by Jimmy Gownley (Atheneum/Simon & Schuster)
Metaphrog (Sandra Marrsová a John Chalmers), Louis: Night Salad (Metaphrog)
Dave Stewart – Hellboy, BPRD, Baltimore, Let Me In (Dark Horse); Detective Comics (DC); Neil Young’s Greendale, Daytripper, Joe the Barbarian (Vertigo/DC)
Hilary Sycamoreová – City of Spies, Resistance, Booth, Brain Camp, Solomon’s Thieves (First Second)
Chris Ware – Acme Novelty Library 20: Lint (Drawn & Quarterly)

Nejlepší lettering
Darwyn Cooke – Richard Stark’s Parker: The Outfit (IDW)
Dan Clowes – Wilson (Drawn & Quarterly)
Jimmy Gownley – Amelia Rules!: True Things (Adults Don’t Want Kids to Know), Amelia Rules!: The Tweenage Guide to Not Being Unpopular, by Jimmy Gownley (Atheneum/Simon & Schuster)
Todd Klein – Fables, The Unwritten, Joe the Barbarian, iZombie (Vertigo/DC); Tom Strong and the Robots of Doom (WildStorm/DC); S.H.I.E.L.D. (Marvel); Driver for the Dead (Radical)
Doug TenNapel – Ghostopolis (Scholastic Graphix)
Chris Ware – Acme Novelty Library 20: Lint (Drawn & Quarterly)

Nejlepší komiksové periodikum/žurnalistika
Alter Ego – sestavil Roy Thomas (TwoMorrows)
The Beat – vede Heidi MacDonaldová (www.comicsbeat.com)
ComicBookResources – vede Jonah Weiland (www.comicbookresources.com)
ComicsAlliance – vede Laura Hudsonová (www.comicsalliance.com)
The Comics Reporter – vede Tom Spurgeon (www.comicsreporter.com)
Komiksová sekce deníku USA Today – vede Dennis Moore a John Geddes (www.usatoday.com/life/comics/index)

Nejlepší kniha o komiksu
Doonesbury and the Art of G. B. Trudeau – Brian Walker (Yale University Press)
Fire and Water: Bill Everett, the Sub-Mariner, and the Birth of Marvel Comics – Blake Bell (Fantagraphics)
The Oddly Compelling Art of Denis Kitchen – Denis Kitchen a Charles Brownstein, připravili John Lind a Diana Schutzová (Dark Horse Books)
Shazam! The Golden Age of the World’s Mightiest Mortal – Chip Kidd a Geoff Spear (Abrams Comicarts)
75 Years of DC Comics: The Art of Modern Mythmaking – Paul Levitz (TASCHEN)

Nejlepší grafická úprava
Dave Stevens’ The Rocketeer Artist’s Edition – navrhl Randall Dahlk (IDW)
Polly and Her Pals Complete Sunday Comics, vol. 1 – navrhli Lorraine Turnerová a Dean Mullaney (IDW)
Return of the Dapper Men – Todd Klein (Archaia)
75 Years of DC Comics: The Art of Modern Mythmaking – navrhl Josh Baker (TASCHEN)
Two Generals – navrhla Jennifer Lumová (McClelland & Stewart)

Síň slávy
Výběr porotců:
Ernie Bushmiller
Jack Jackson
Martin Nodell
Lynd Ward

5 thoughts on “Will Eisner Awards 2011 – Nominace”

  1. Myslím,že  v  uzavřených sériích  by  měl  poprávu  vyhrát  Stumptown  a  Daytripper.V  kreslířích   Rodriguez   za   Locke/Key, je  to  fakt  paráda  sledovat  jedno  okýnko  po  druhým..

  2. Je stejně  zajímavé,že  při   sérce   UNWRITTEN a   FORGETLESS( ta  je  nejlepší    sérka  roku  a  divím  se,že   jí  neminovali  do   best-offka   na Eisnera),mě  vždycky     přítelkyně    šimrá pod  ohanbím,to  sem  sice  nepatří, ale  je  to  v skutku udivující  a   zajímavé….

  3. Mohu se zeptat, co je to za komiks, ten úplně vpravo. Myslím ten obrázek k tomuto článku, jak ten chlapec ohlodává ruku:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *