Vítejte u dalšího dílu Ultimátního komiksového kompletu! Nebaví mě dělat práci za nakladatele nebo distributora (nebo jinou galaktickou entitu, která tahá za nitky), ale čtenáře evidentně kolekce komiksů od Marvelu zajímá natolik, že se nám pod její tíhou naklání i sloupec s komentáři. Takže dnes už snad opravdu naposledy…

Odkud se to vzalo, kdo za tím stojí?
Přečtěte si tento článek.

Kde to seženu?
Ultimátní komiksový komplet je k dostání napříč republikou, je to cca 6500 prodejních míst, o která se stará distributor Mediaprint & Kapa. Jsou to například prodejní sítě Ahold, Benzina, OMV, Geco, Globus, HDS, Kaufland, M-trafik, Peal, Spar, Tesco, Traficon, Valmont.

Kolik si mám připravit peněz?
První díl – tedy Spider-Man: Návrat – stojí 49 korun, druhý díl bude stát 99 korun, všechny ostatní díly budou stát 199 korun.

Kdy vyjde další díl?
Ultimátní komiksový komplet je čtrnáctideník, který vychází vždy ve středu. První díl vyšel 27. prosince, druhý vyjde 9. ledna, třetí vyjde 23. ledna. Obdobně si zakroužkujte středy v kalendáři.

Dostane se i na mě, není to nějaká limitovaná edice?
Náklad se pohybuje v rámci desítek tisíc kusů, takže si pravděpodobně 9. ledna můžete přispat.

Spider-Man vyšel první, ale na hřbetu má číslovku 21. Proč?
To by vysvětlil jen ten, kdo tenhle systém vymyslel. Každopádně britská mutace Ultimátního komiksového kompletu také začíná Spider-Manovým Návratem, který má na hřbetu číslo 21. Tady se podívejte, v jakém pořadí vycházel Ultimátní komiksový komplet ve Velké Británii.

Teď už vyjde všechno? Není to zase nějaký test?
Dobrá otázka… Nicméně teď už je v plánu kompletní vydání až do čísla 60. Konkrétní tituly v kompletu budou stejné jako ve Velké Británii, pořadí může být teoreticky jiné.